Jak to będzie wyglądało?

PROGRAM METABOLIC- BALANCE

Kiedy już zdecydujesz się na program metabolic balance®, dostaniesz listę badań laboratoryjnych do wykonania, przeprowadzę z Tobą wywiad dotyczący Twojego sposobu odżywiania, nawyków, chorób, pobieranych leków, antypatii żywieniowych, a także tego co lubisz najbardziej i oczywiście Twoich oczekiwań w postaci celu. Wszystko to zostanie uwzględnione w Twoim planie żywieniowym Po około tygodniu spotkamy się już z konkretnym planem dla Ciebie, który będzie się składał z czterech faz.: fazy przygotowawczej, fazy ścisłej i łagodnej oraz fazy utrzymania.

FAZA PRZYGOTOWAWCZA

Wstępną fazą programu przemiany materii metabolic balance® jest dwudniowa faza przygotowawcza, w trakcie której organizm jest przygotowywany na przyszłą zmianę przemiany materii poprzez lekką dietę.

FAZA ŚCISŁA

Podczas tej fazy, trwającej co najmniej dwa tygodnie, organizm przestawia się na nowy, zdrowy sposób odżywiania. Metabolizm znowu nabiera rozmachu. Podczas tej fazy zrzucamy najwięcej kilogramów, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najczęściej około 3-4kg, ale jest to bardzo indywidualne. W tej fazie przestrzegamy ściśle zaleceń żywieniowych. Jemy 3 posiłki dziennie z pięciogodzinną przerwą między nimi. W twoim planie znajdą się tylko naturalne produkty, dostępne w sklepach, które odbudują twoje niedobory i poprawią twoją przemianę materii. Program zapewnia wystarczającą ilość tłuszczu i kalorii! Zrównoważona kompozycja i celowy dobór wysokowartościowych produktów spożywczych są zgodne z nowoczesną nauką o żywieniu: 40-45 procent węglowodanów, 30-35 procent tłuszczów i 20-25 procent białka. W tej fazie najwięcej się dzieje, odzyskujemy poczucie sytości, a nasz organizm zaczyna funkcjonować na wyższych obrotach.

FAZA ŁAGODNA

Uczestnik ostrożnie testuje produkty, które wcześniej były wykluczone, jednocześnie rozwijając nową, większą wrażliwość na potrzeby własnego ciała. Uczestnicy zawsze uwzględniają przy tym występujące zmiany wagi ciała i wrażliwości i indywidualnie dopasowują do nich poszerzony asortyment produktów żywnościowych oraz spożywane ilości pokarmu. Raz w tygodniu można pozwolić sobie na coś co wcześniej kojarzyło nam się z przyjemnością – skuteczna dieta to nie jest wcale odmawianie sobie przyjemności.

FAZA UTRZYMANIA

Dla uczestnika programu metabolic balance® faza ta trwa „dożywotnio”. Rozpoczyna się ona w momencie osiągnięcia docelowej wagi ciała. Uczestnicy utrwalają osiągnięty sukces poprzez przestrzeganie ośmiu podstawowych zasad oraz wprowadzenie większej dawki ruchu do swojego planu dnia. W tej fazie można jeść również produkty, których nie ma w planie. Celem programu jest stopniowe doprowadzenie uczestników programu w czasie czterech faz programu do ich naturalnego stanu harmonii, nauczenie właściwego wyboru rodzaju i ilości pożywienia. W efekcie uczestnik znowu będzie w stanie samodzielnie decydować, które produkty spożywcze są wskazane dla jego metabolizmu, a które nie. Osoby, które przy pomocy metabolic balance® trwale zmienią swój sposób odżywiania i nie powrócą do dawnych wzorów odżywiania, nie muszą się obawiać efektu jo-jo. Dowodzi tego studium opublikowane aktualnie w „Journal of Nutrition and Metabolism“ (więcej informacji na temat planu żywienia i programu przemiany materii otrzymasz na spotkaniu informacyjnym lub na stronie internetowej: www.metabolic-balance.pl ).