Na czym opiera się metabolic balance®?

Funkcjonowanie naszego organizmu jest bardzo dynamiczne, przez cały czas zachodzą reakcje chemiczne, jak wiemy zarówno nadmiar jak i niedobór substratu zaburza równowagę poszczególnych reakcji chemicznych w naszym organizmie, a co za tym idzie i całego metabolizmu. Wiemy, że niedobory mikroelementów mogą skutkować ogromnymi konsekwencjami dla zdrowia, tak samo i nadmiary jako balast metaboliczny nie pozwalają organizmowi na optymalne prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego skuteczna dieta musi wyrównywać niedobory i eliminować nadmiary to spowoduje zoptymalizowanie naszej przemiany materii i lepsze samopoczucie.

 

Wszystko co spożywamy, wpływa na naszą gospodarkę hormonalną a ona kształtuje nasze zdrowie, wygląd, a nawet nasze zachowania. Nie zdajemy sobie sprawy jak dalekie są konsekwencje naszych błędów dietetycznych (np. brak kwasów omega 3 – może powodować depresje, a pokarmy wysoko-węglowodanowe nasilają trądzik).

 

Nasza wiedza na temat wpływu poszczególnych artykułów na nasz organizm jest coraz większa. Jesteśmy już w stanie na podstawie badań laboratoryjnych, rozległego wywiadu żywieniowego oraz zdrowotnego wybrać produkty spożywcze, najlepsze dla indywidualnego człowieka.

 

Każdy z Nas jest inny, ma inną konstelację hormonalną. Różnica między kobietą a mężczyzną czy pomiędzy 20-sto a 50-cio latką jest ogromna, dlatego nie można zalecić im tych samych produktów żywieniowych, gdyż one u poszczególnych ludzi będą miały inne oddziaływanie. Łączymy zatem „chemię” ciała z „che- mią” wybranych artykułów spożywczych, tworząc nową równowagę metaboliczną. To dzięki uzyskanej równowadze hormonalnej uzyskujemy powrót uczucia sytości, lepszą przemianę materii, a także wzrost sił fizycznych.

 

Spożywacie Państwo wybrane artykuły spożywcze, powszechnie dostępne na rynku, które nie tylko są zdrowe i zawierają składniki odżywcze, lecz które są Państwu potrzebne, aby doprowadzić „zaburzoną” przemianę materii do stanu równowagi hormonalnej. Opracowany dla Państwa plan jest ściśle związany z Waszym stanem zdrowia metabolic balance® jest na polskim rynku bardzo młodą ofertą. Przekonanie do nowych sposobów żywienia rozwija się. Widząc, że zalecenia żywienia stosowane w przeszłości nie sprawdzają się konieczna jest zmiana spojrzenia na zasady wcześniej oferowane. Nadwaga i problemy zdrowotne rosną w tempie, którego nikt nie potrafił przewidzieć.

 

Fakt, że w 30 krajach jest dostępna metoda żywienia metabolic balance® i jej popularność potwierdza rosnąca liczba uczestników oraz opiekunów metabolic balance®. Ponad 400.000 osób korzysta już z zalet tej metody. W żadnym kraju nie było i nie ma negatywnych przypadków, zagrażających zdrowiu lub nawet życiu. Wręcz przeciwnie. Medycyna jest zaskoczona jak korzystny wpływ mają zalecenia metody metabolic balance®na zdrowie i polepszenie samopoczucia!

PODSTAWY NAUKOWE

Opublikowane aktualnie w „Journal of Nutrition and Metabolism” niezależne badanie Instytutu Hochrhein potwierdza skuteczność metabolic balance® i dowodzi: „Dzięki udziałowi w programie przemiany materii metabolic balance® osoby z nadwagą szczególnie efektywnie redukują swoją wagę, a oprócz tego są w stanie długotrwale utrzymać osiągniętą masę ciała”. Poza tym naukowców zaskoczyła wyraźna poprawa wyników analizy krwi uczestników badania, stwierdzona w okresie trwania badania, jak również wypowiedzi uczestników programu, dotyczące znacznej poprawy ich jakości życia pod względem zdrowia.

Wyniki badania skuteczności programu

Ogólnie uznawaną miarą długotrwałego sukcesu ambulatoryjnego programu odchudzania jest redukcja wagi wyjściowej o co najmniej 5% i utrzymanie wagi przez jeden rok. Dzięki programowi przemiany materii metabolic balance® 62,5% uczestników przekracza ten próg i utrzymało go po roku. 31,1% uczestników programu straciło nawet ponad dwa razy więcej, niż przewiduje ten wskaźnik, a więc ponad 10% swej wyjściowej wagi ciała. Badanie ewaluacji ambulatoryjnego programu odchudzania powinno wykazać, że 50% uczestników osiągnęło 5-procentową redukcję masy ciała, a 20% uczestników powinno stracić co najmniej 10% swej wagi. Program metabolic balance® osiągnął wyżej wymienione, a nawet lepsze wyniki.

Wyniki w zespole metbolicznym

Oprócz tegoo badanie dowodzi, że poprzez konsekwentną zmianę sposobu odżywiania zgodnie z systemem metabolic balance® objawy zespołu metabolicznego (nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i zaburzenia metabolizmu tłuszczów) ulegają wyraźnej poprawie. 76% uczestników, którzy na początku programu cierpieli na zespół metaboliczny, po roku nie spełniało już kryteriów jego diagnozy. Badanie, które ukazało się pod tytułem „Przestrzeganie zasad i efektywność komercyjnego programu żywieniowego: Studium Metabolic Balance” (Meffert, Cornelia; Gerdes, Nikolaus: Program Adherence and Effectiveness of a Commercial Nutrition Program: The Metabolic Balance Study), zostało przeprowadzone przez Instytut Hochrein we współpracy z Instytutem Zarządzania Jakością i Medycyny Społecznej Kliniki Uniwersyteckiej we Freiburgu. Również studium „Diogenes“, opublikowane dnia 25.11.2010 przez T.M. Larsen i innych w „New England Journal of Medicine“ , dowodzi, że zalecenia metabolic balance® są zgodne z najnowszymi dowodami naukowymi.