Na czym opiera się dieta?

Funkcjonowanie naszego organizmu jest bardzo dynamiczne, przez cały czas zachodzą reakcje chemiczne, jak wiemy zarówno nadmiar jak i niedobór substratu zaburza równowagę poszczególnych reakcji chemicznych w naszym organizmie, a co za tym idzie i całego metabolizmu. Wiemy, że niedobory mikroelementów mogą skutkować ogromnymi konsekwencjami dla zdrowia, tak samo i nadmiary jako balast metaboliczny nie pozwalają organizmowi na optymalne prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego skuteczna dieta musi wyrównywać niedobory i eliminować nadmiary to spowoduje zoptymalizowanie naszej przemiany materii i lepsze samopoczucie.

Wszystko co spożywamy, wpływa na naszą gospodarkę hormonalną a ona kształtuje nasze zdrowie, wygląd, a nawet nasze zachowania. Nie zdajemy sobie sprawy jak dalekie są konsekwencje naszych błędów dietetycznych (np. brak kwasów omega 3 – może powodować depresje, a pokarmy wysoko-węglowodanowe nasilają trądzik).

Nasza wiedza na temat wpływu poszczególnych artykułów na nasz organizm jest coraz większa. Jesteśmy już w stanie na podstawie badań laboratoryjnych, rozległego wywiadu żywieniowego oraz zdrowotnego wybrać produkty spożywcze, najlepsze dla indywidualnego człowieka.

Każdy z Nas jest inny, ma inną konstelację hormonalną. Różnica między kobietą a mężczyzną czy pomiędzy 20-sto a 50-cio latką jest ogromna, dlatego nie można zalecić im tych samych produktów żywieniowych, gdyż one u poszczególnych ludzi będą miały inne oddziaływanie. Łączymy zatem „chemię” ciała z „che- mią” wybranych artykułów spożywczych, tworząc nową równowagę metaboliczną. To dzięki uzyskanej równowadze hormonalnej uzyskujemy powrót uczucia sytości, lepszą przemianę materii, a także wzrost sił fizycznych.

Spożywacie Państwo wybrane artykuły spożywcze, powszechnie dostępne na rynku, które nie tylko są zdrowe i zawierają składniki odżywcze, lecz które są Państwu potrzebne, aby doprowadzić „zaburzoną” przemianę materii do stanu równowagi hormonalnej. Przekonanie do nowych sposobów żywienia rozwija się. Widząc, że zalecenia żywienia stosowane w przeszłości nie sprawdzają się konieczna jest zmiana spojrzenia na zasady wcześniej oferowane. Nadwaga i problemy zdrowotne rosną w tempie, którego nikt nie potrafił przewidzieć.